Ajankohtaista

Ilmoittautuminen 28.4. pidettäville Cheer-leireille käynnissä! Leirejä on 3:

7-9 -vuotiaat, 10-14 -vuotiaat, sekä yli 15 -vuotiaat. Ilmoittautumisohjeet "Lapset ja nuoret" -osiossa: Ajankohtaista


Kevätkauden 2018 kortit ostettavissa jäsenpalvelussa!

Kaudella 2017 - 2018 maksuvälineinä meillä käy käteinen, Eazybreak -mobiiliseteli, Smartumin liikunta- tai kulttuurisetelit, Smartum Saldo sekä Smartum Saldo -verkkomaksu, ePassi -verkkomaksu, PeeÄssän liikuntasetelit, Tyky-kuntosetelit, Ticket Mind&Body, Ticket Duo sekä Virikeseteli. Korteilla maksut vain toimistolla.
 

IINA-sali, Louhenkatu 5




Lasten- ja nuorten harrasteryhmät kaudella 2017- 2018

Lasten- ja nuorten ryhmät päivitetty 22.2.2018

3-4 -VUOTIAAT  

TANSSIFANTASIA
3 - 4 v. tytöt ja pojat

MA klo 17:15-18:00

Edvin Laineen kivikoulu

Emmiina Ikonen ja Nea Klemetti

KIDDIEJAM®

3 - 4 v. tytöt ja pojat

KE klo 16:45-17:30

Kangaslammin koulu

Tiia-Liisa Muranen ja Riikka Tikkanen

5-7 -VUOTIAAT  

TANSSIFANTASIA

5 - 6 v. tytöt ja pojat

MA klo 18:00-18:45

Kangaslammin koulu

Tiia-Liisa Muranen, Wera Roivainen ja Kaisa Korhonen

CHEER BABIES

5 - 7 v. tytöt ja pojat

TI klo 17:00-17:45

Liikuntahallin tatami

Jenni Kyyriäinen ja Iida-Sofia Hiironen

KIDDIEJAM®

5 - 6 v. tytöt ja pojat

KE klo 16:45-17:30

Kangaslammin koulu

Emmiina Ikonen ja Taru Kortelainen

TELINERALLI

5 - 7 v. tytöt ja pojat

KE klo 17:00-17:45

Juhani Ahon koulun yläsali

Janina Kaasinen, Roosa Väisänen ja Nea Piippo 

7-9 -VUOTIAAT  

FUNDANCE

7 - 9 v. tytöt ja pojat

MA klo 16:00-17:00

Kangaslammin koulu

Siiri Hynynen

TANSSILLINEN VOIMISTELU

7 - 9 v.

TI klo 18:30-19:15

Juhani Ahon koulun alasali

Ella Hyvärinen, Nea Klemetti ja

Iida Snellman

FREEGYM®

alle 10 v. pojat ja tytöt

KE klo 16:00-16:45

Juhani Ahon koulun yläsali

Julia Hakola, Sini Järveläinen ja Iida Snellman

TELINEAKRO

7 - 9 v. tytöt ja pojat

KE klo 18:30-19:15

Juhani Ahon koulun yläsali

Roosa Väisänen, Emmi Penttilä

LUOVASTI LIIKKUEN

7 - 9 v. tytöt ja pojat

TO klo 16:00-17:00

Kirkonsalmen koulu 1/2 salia

Eerika Rieppo ja Emmi Penttilä
10-12 -VUOTIAAT  

LIIKUNTA JA SEIKKAILU!

7 - 10 v. pojat ja tytöt

MA klo 17:00-18:00

Kangaslammin koulu

Suvi Rytkönen

TANSSILLINEN VOIMISTELU

10 - 12 v. tytöt ja pojat

MA klo 17:00-18:00

Kangaslammin koulu

Siiri Hynynen & Liinu Hynynen

CHEER MINIS

8 - 11 v. tytöt ja pojat

MA klo 16:45-17:30

Liikuntahallin tatami

Eerika Rieppo ja Reetta Kumpulainen

LUOVASTI LIIKKUEN

10 - 12 .v tytöt ja pojat

TI klo 17:00-18:00

IINA-sali, Louhenkatu 5

Milla Tikkanen ja Amelia Vidgren

TELINEAKRO

10 - 12 v. pojat ja tytöt

KE klo 17:45-18:30
Juhani Ahon koulun yläsali

Roosa Väisänen ja Janina Kaasinen

FREESTYLE AKRO

yli 10 v. pojat ja tytöt

KE klo 19:15.20:15
Juhani Ahon koulun yläsali

Eerika Rieppo ja Reetta Kumpulainen

FUNDANCE

10 - 12 v. tytöt ja pojat

TO klo 17:00-18:00

Kirkonsalmen koulu

Ella Komulanen ja Iida-Sofia Hiironen
YLI 13 -VUOTIAAT  

CHEER JUNIORS

12 - 14 V.

MA klo 15:45-16:45
Liikuntahallin tatami

Saara Tapaninaho ja Mira Niskanen

TANSSILLINEN VOIMISTELU

yli 13 v.

KE klo 19:00-20:00

Kirkonsalmen koulu

Liinu Hynynen

YLI 16 -VUOTIAAT

  

DANCECOMBO

Yli 16 v.

TI klo 19:30-20:30

IINA-sali

Venla Hirvonen

TANSSILLINEN KUNTOMUOKKAUS

KE klo 18:05-19:00

IINA-sali

Venla Hirvonen
TANSSILLINEN VOIMISTELU
yli 16 v.

SU klo 19:00-20:00

Juhani Ahon koulun yläsali

Lilli Härmä-Leinonen

* oikeudet muutoksiin pidätetään