Ajankohtaista


HOXHOX!!
Tänään 30 min kehonhuolto/pilateskokeilu klo 18:45-19:15. ÄijäPilates-kurssin alku siirtyy tammikuulle! 

Kaudella 2017 - 2018 maksuvälineinä meillä käy käteinen, Eazybreak -mobiiliseteli, Smartumin liikunta- tai kulttuurisetelit, Smartum Saldo sekä Smartum Saldo -verkkomaksu, ePassi -verkkomaksu, PeeÄssän liikuntasetelit, Tyky-kuntosetelit, Ticket Mind&Body, Ticket Duo sekä Virikeseteli. Korteilla maksut vain toimistolla.

IINAn toimisto ja IINA-sali, Louhenkatu 5

Toimisto palvelee viikolla 39
ma-to klo 10-14.




Lasten- ja nuorten harrasteryhmät kaudella 2017- 2018

Lasten- ja nuorten ryhmät starttaavat ma 28.8.2017.

PERHERYHMÄT  

KUPSANKEIKKAA

0 - 6 v. + vanhempi

MA klo 10:00-11:00

IINA-sali

Anne Eskelinen

PERHEPELMUILU

perheliikunta MAKSUTON!

alkaa 2.9.

LA klo 10:30-11:45

Juhani Ahon koulun yläsali

vaihtuva ohjaaja

 

3-4 -VUOTIAAT  

TANSSIFANTASIA
3 - 4 v. tytöt ja pojat

MA klo 17:15-18:00

Edvin Laineen kivikoulu

Emmiina Ikonen ja Nea Klemetti

KUPPERISKEIKKAA

3 - 4 v. tytöt ja pojat

TI klo 17:15-18:00

Edvin Laineen kivikoulu

Mila Lappalainen ja Inkalilja Lappalainen

KIDDIEJAM®

3 - 4 v. tytöt ja pojat

KE klo 16:45-17:30

Kangaslammin koulu

Tiia-Liisa Muranen ja Riikka Tikkanen

5-7 -VUOTIAAT  

TANSSIFANTASIA

5 - 6 v. tytöt ja pojat

MA klo 18:00-18:45

Kangaslammin koulu

Tiia-Liisa Muranen, Wera Roivainen ja Kaisa Korhonen

CHEER BABIES

5 - 7 v. tytöt ja pojat

TI klo 17:00-17:45

Liikuntahallin tatami

Jenni Kyyriäinen ja Iida-Sofia Hiironen

KIDDIEJAM®

5 - 6 v. tytöt ja pojat

KE klo 16:45-17:30

Kangaslammin koulu

Emmiina Ikonen ja Taru Kortelainen

TELINERALLI

5 - 7 v. tytöt ja pojat

KE klo 17:00-17:45

Juhani Ahon koulun yläsali

Janina Kaasinen, Roosa Väisänen ja Nea Piippo 

TANSSIFANTASIA

5 - 6 v. tytöt ja pojat

TO klo 17:00-17:45

Kirkonsalmen koulu

Reetta Kumpulainen ja Iida Snellman

7-9 -VUOTIAAT  

FUNDANCE

7 - 9 v. tytöt ja pojat

MA klo 16:00-17:00

Kangaslammin koulu

Siiri Hynynen

LIIKUNTA JA SEIKKAILU!

7 - 10 v. pojat ja tytöt

MA klo 17:00-18:00

Kangaslammin koulu

Suvi Rytkönen

TANSSILLINEN VOIMISTELU

7 - 9 v.

TI klo 18:30-19:15

Juhani Ahon koulun alasali

Ella Hyvärinen, Nea Klemetti ja

Iida Snellman

FREEGYM®

alle 10 v. pojat ja tytöt

KE klo 16:00-16:45

Juhani Ahon koulun yläsali

Julia Hakola, Sini Järveläinen ja Iida Snellman

TELINEAKRO

7 - 9 v. tytöt ja pojat

KE klo 18:30-19:15

Juhani Ahon koulun yläsali

Roosa Väisänen, Emmi Penttilä

KIDDIEJAM®

7 - 8 v. tytöt ja pojat

KE klo 18:00-19:00

Kirkonsalmen koulu 1/2 salia

Emmiina Ikonen ja Tiia-Liisa Muranen

LUOVASTI LIIKKUEN

7 - 9 v. tytöt ja pojat

TO klo 16:00-17:00

Kirkonsalmen koulu 1/2 salia

Eerika Rieppo ja Emmi Penttilä
10-12 -VUOTIAAT  

JUMPS AND TURNS
yli 11 v. tytöt ja pojat

MA klo 16:00-17:00

Kangaslammin koulu

Liinu Hynynen

LIIKUNTA JA SEIKKAILU!

7 - 10 v. pojat ja tytöt

MA klo 17:00-18:00

Kangaslammin koulu

Suvi Rytkönen

ACTION!

yli 9 v. tytöt ja pojat

MA klo 16:30-17:15

Edvin Laineen koulu

Milla Tikkanen ja Ella Komulainen

TANSSILLINEN VOIMISTELU

10 - 12 v. tytöt ja pojat

MA klo 17:00-18:00

Kangaslammin koulu

Siiri Hynynen & Liinu Hynynen

CHEER MINIS

8 - 11 v. tytöt ja pojat

MA klo 16:45-17:30

Liikuntahallin tatami

Eerika Rieppo ja Reetta Kumpulainen

LUOVASTI LIIKKUEN

10 - 12 .v tytöt ja pojat

TI klo 19:15-20:00

Juhani Ahon koulun alasali

Milla Tikkanen ja Amelia Vidgren

FUNDANCE

10 - 12 v. tytöt ja pojat

KE klo 16:00-16:45

Kangaslammin koulu

Ella Hyvärinen ja Amelia Vidgren

TELINEAKRO

10 - 12 v. pojat ja tytöt

KE klo 17:45-18:30
Juhani Ahon koulun yläsali

Roosa Väisänen ja Janina Kaasinen

FREESTYLE AKRO

yli 10 v. pojat ja tytöt

KE klo 19:15.20:15
Juhani Ahon koulun yläsali

Eerika Rieppo ja Reetta Kumpulainen

FUNDANCE

10 - 12 v. tytöt ja pojat

TO klo 17:00-18:00

Kirkonsalmen koulu

Ella Komulanen ja Iida-Sofia Hiironen
YLI 13 -VUOTIAAT  

CHEER JUNIORS

12 - 14 V.

MA klo 15:45-16:45
Liikuntahallin tatami

Saara Tapaninaho ja Mira Niskanen

TANSSILLINEN VOIMISTELU

yli 13 v.

KE klo 19:00-20:00

Kirkonsalmen koulu

Liinu Hynynen

DANCECOMBO

13 - 15 v.

TO klo 16:00-17:00

Kirkonsalmen koulu

Ella Komulainen

YLI 16 -VUOTIAAT

  

LATIN RHYTHMS

yli 16 v.

TI klo 19:00-20:00

IINA-sali

Iivo Töysä

DANCECOMBO

Yli 16 v.

TI klo 19:30-20:30

Nuorisotalo

Venla Hirvonen

MULTIDANCE

yli 16 v.

PE klo 18:30-19:15
IINA-sali

 
Susanna Kokkonen

 

TANSSILLINEN VOIMISTELU
yli 16 v.

SU klo 18:30-19:30

Juhani Ahon koulun yläsali

Lilli Härmä-Leinonen

* oikeudet muutoksiin pidätetään