Ajankohtaista


HOXHOX!!
Tänään 30 min kehonhuolto/pilateskokeilu klo 18:45-19:15. ÄijäPilates-kurssin alku siirtyy tammikuulle! 

Kaudella 2017 - 2018 maksuvälineinä meillä käy käteinen, Eazybreak -mobiiliseteli, Smartumin liikunta- tai kulttuurisetelit, Smartum Saldo sekä Smartum Saldo -verkkomaksu, ePassi -verkkomaksu, PeeÄssän liikuntasetelit, Tyky-kuntosetelit, Ticket Mind&Body, Ticket Duo sekä Virikeseteli. Korteilla maksut vain toimistolla.

IINAn toimisto ja IINA-sali, Louhenkatu 5

Toimisto palvelee viikolla 39
ma-to klo 10-14.




Kauden 2017-2018 lukujärjestys

Pilateskurssi 10 kertaa alkaa 17.8. klo 16:15-17:15. Ilmoittautuminen alkaa ma 7.8. klo 18 jäsenpalvelun kautta www.jasenpalvelu.fi. Kurssilla erillishinta 80 €, vaatii 15 osallistujaa.

Kuormitustaso: vihreäkeltainen++ punainen+++ sininen erikoistunti fuksia tanssillinen tunti

MAANANTAI  

KUPSANKEIKKAA

0-6 v. lapsi ja vanhempi

klo 10:00-11:00

IINA-sali

Anne Eskelinen

TIKKU-UKOT
kestävyys

miehet

klo 17:00-17:55

IINA-sali

Anne Eskelinen

Kiinteytys

naiset ja miehet

klo 18:00-18:45

IINA-sali

Katja Saarivainio

Bailatino alkeet

alkaa 4.9.

klo 17:30-18:20
Ulmalan Ns sali

Heli Hyvärinen
Ulmalan Ns yhteistyötunti

Bailatino jatko

alkaa 4.9.

klo 18:20-19:10

Ulmalan Ns sali

Heli Hyvärinen
Ulmalan Ns yhteistyötunti

TIISTAI  

KAHVAKUULA

miehet ja naiset

klo 17:00-17:55

IINA-sali

Suvi Rytkönen

RÄÄKKI!

miehet ja naiset

klo 18:00-18:25

Suvi Rytkönen

Kehonhuolto/liikkuvuus

miehet ja naiset

klo 18:30-18:55

IINA-sali

Suvi Rytkönen

Latin Rhythms

alk. 22.8. MUUTOS!

yli 16 v.

klo 19:00-20:00

IINA-sali

Iivo Töysä

DanceCombo
alk. 28.8.

yli 16 v.

klo 19:30-20:30

Nuorisotalo

Venla Hirvonen
KESKIVIIKKO  

Vatsa-Peppu-Reisi

klo 17:00-17:30
IINA-sali

Katja Saarivainio

Selkä-Kädet

 

klo 17:30-18:00

IINA-sali

Katja Saarivainio

STEPPI

 

klo 18:00-18:25

IINA-sali

Katja Saarivainio

Jooga
alkaa 6.9.

naiset ja miehet

klo 18:30-19:30

IINA-sali

Hillevi Kärkkäinen

TORSTAI  

Pilateskurssi

(80 € erillismaksu)

klo 16:15-17:15

IINA-sali 

Katja Saarivainio

TIKKU-Ukot
voima
miehet

klo 17:30-18:25

IINA-sali

Tanja Särkelä

Korsetti

klo 18:30-19:00
IINA-sali

Tanja Särkelä

Kehonhuolto

 

klo 19:00-19:25

Tanja Särkelä

Itämainen tanssi

 

klo 19:30-21:00

Kirsi Siponen

PERJANTAI  

MultiDance

klo 18:30-19:15

IINA-sali

Susanna Kokkonen

LAUANTAI
Perhepelmuilu

klo 10:30-11:45

Juhani Ahon koulu yläsali

Vaihtuva ohjaaja

MAKSUTON!

SUNNUNTAI

Rasvanpoltto

klo 18:00-18:45

Jaana Keränen FFY yhteistyötunti

Tanssillinen voimistelu

yli 16 v.

klo 18:30-19:30

Juhani Ahon koulun yläsali

Lilli Härmä-Leinonen

* oikeudet muutoksiin pidätetään
* minimiryhmäkoko 10 hlöä